КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
      ТЕАТРУ, КIНО І ТЕЛЕБАЧЕННЯ
      іменi І. К. Карпенка-Карого

Офіційний сайт
eng   рус
Вступнику Факультет театрального мистецтва Інститут екранних мистецтв Новини Контакти         Увага!
Інформація розміщена на сайті www.knutkt.kiev.ua не є офіційною інформацією Київського національного університету театру, кіно і телебачення імені І.К. Карпенка-Карого та є недостовірною. Офіційний сайт нашого університету знаходиться за адресою:
  www.knutkt.com.ua

Фотомистецтво


Спеціалізація «Фотомистецтво»

Консультації для вступників

Усі бажаючі вступити до подання документів у приймальну комісію проходять попередні консультації для вступників.

Для проходження консультацій для вступників за спеціалізацією «Фотомистецтво» необхідно подати 20-30 фоторобіт різних жанрів, за якими фахова комісія визначає його професійну придатність до обраної спеціалізації і ступінь підготовленості до вступних іспитів з фаху.

В жанрі портрета подаються знімки 2-х видів: постановочний портрет, знятий з використанням освітлювальних приладів, і портрет документальний, знятий в реальному середовищі в обставинах природного освітлення. В цих знімках, крім подоби зображення з оригіналом, вступник має продемонструвати своє уміння виявити об’ємно-пластичну форму обличчя, фігури та домогтись завершення образного вирішення кадру скерованого на виявлення характеру, психологічної сутності і стану людини – за допомогою точки зйомки, крупності плану, характеру світлового малюнку, композиційного вирішення.

Натюрморт – тематично фактурні предметні композиції на яких віднаходяться гармонійно доцільне розташування елементів в просторі та на картинній площинні кадру і оптимальне світлотональне вирішення – задля виявлення їх пластично виразної сутності. Вони можуть складатися з аксесуарів праці, побуту, виробів прикладних мистецтв, чи то з об’ємних геометричних фігур.

Фотоетюд. Основна частина їх виконується в жанрі пейзажу. Пейзаж може бути сільським, міським, індустріальним, в нього можуть бути включені елементи архітектури. Пейзаж може стати середовищем, в якому розгортається якась дія чи відбувається жанрова сцена. Мотиви цих знімків можуть бути також виконані в інтер’єрі музею, громадських чи житлових будівель. У фотоетюдах відшукується візуально-живописне рішення, яке розкриває певний стан природи, характерні сторони мотиву, демонструються можливості композиційної розробки теми, світлового і тонального малюнків зображення, які допомагають розкриттю змісту в переконливій і виразній візуальній формі.

Репортажні й жанрові знімки мають показати, як вступник вибирає тему й сюжет, чим виявляє своє розуміння навколишньої дійсності, ставлення до явищ і фактів сучасного життя, одночасно демонструючи прийоми й засоби відтворення подій на знімку – вибір моменту в розвитку подій, точки зйомки, крупності плану, малюнку тощо. Матеріалом для таких знімків можуть стати значні суспільні події, виробниче життя підприємства, побут, праця чи відпочинок людей.

Усі фотороботи подаються на консультації для вступників у форматі 18x24 см чи більше. Якщо вступник брав участь у фотовиставках, конкурсах, фотофестивалях чи опублікував свої знімки в періодичній пресі, то в комплект фоторобіт бажано включити ці роботи, вказавши, де вони експонувалися чи публікувалися. В цей комплект можуть бути включені також і кольорові фотографії.

До всіх знімків мають бути стислі пояснення про творчий задум і техніку виконання. Кінороботи на консультації для вступників не подаються.


Творчий конкурс

Вступники, які пройшли консультації та виконали всі вимоги щодо подачі документів для вступу, беруть участь у вступних творчих конкурсах:


1. Творче випробування з фаху (творча фотозйомка):

Перед іспитом вступник обов’язково має пройти інструктаж з техніки безпеки під час роботи з освітлюваними приладами!

Вступник повинен виконати цифровим фотоапаратом (власним), або 35 мм плівочним фотоапаратом (власним) на матеріалі університету такі знімки:

Обов’язкова програма полягає: в постановці композиції і світла в павільоні та доцільне використання умов при роботі на натурі, що супроводжується на завданнях:

  –   гіпсовий бюст у павільйоні (три знімки з різним характером освітлення);

  –   натюрморт у павільйоні (два знімки);

  –   пейзаж на натурі (один знімок);

  –   жанрові сюжети на натурі (три знімки);

  –   тематичний або подієвий фоторепортаж на натурі (три знімки);

  –   документальний портрет на натурі чи в інтер’єрі (два знімки).

Зйомка на натурі чи в інтер’єрі виконується цифровим або плівочним апаратом. Виконані на іспиті фотороботи форматом 18x24 см з негативами і роботами, поданими на творчий конкурс cупроводжуються технологічними анотаціями та поясненнями, підлягаючи під час іспиту творчому і технічному аналізу.

Розкриваючи авторський задум того чи іншого знімку, вступник повинен чітко й переконливо обґрунтувати вибір композиції, прийомів зйомки, його світлове і тональне вирішення.


2. Творче випробування зі спеціальності (усно):

Вступник повинен відповісти на питання які стосуються:

  –   принципів отримання зображення плівковим та електронно-цифровим методом;

  –   фотографічних процесів, матеріалів та апаратури у чорно-білій та кольоровій фотографії ;

  –   розділів з фізики: «Оптика», «Світло», «Електрика» (за програмою середньої школи);

  –   основ образотворчого мистецтва та етапів історії розвитку фотографії, кінематографу, живопису.

Вступник має бути ознайомлений з визначними творами вітчизняного фото- та кіномистецтва, повинен знати класичні твори майстрів образотворчого мистецтва, а також роботи провідних вітчизняних та зарубіжних кінооператорів, характерні риси їх творчості, тим самим виявивши обізнаність у галузі образотворчого мистецтва і кінематографу.

Детальнішу інформацію про творчий конкурс дивіться у розділі "Програми творчих конкурсів".


 
  

   Генеральні партнери

Компанія «Інтеко-холдінг»


© 2010 Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого
Розробка сайту bo-co