КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
      ТЕАТРУ, КIНО І ТЕЛЕБАЧЕННЯ
      іменi І. К. Карпенка-Карого

Офіційний сайт
eng   рус
Вступнику Факультет театрального мистецтва Інститут екранних мистецтв Новини Контакти


Кафедра звукорежисури

alt
Завідувач кафедри - Домбругова Наталія Михайлівна, заслужений працівник
культури України

Завідувач навчальної лабораторії - Кібіч Єлизавета Любомирівна

У 1991 році було здійснено перший набір студентів на навчання за спеціалізацією «звукорежисер» на кафедрі режисури телебачення.

Кафедра звукорежисури, як окремий структурний підрозділ університету, була створена 16 вересня 2002 року. Її очолив відомий фахівець – звукорежисер вищої категорії Національної кіностудії імені О. П. Довженка Лукаш Віктор Миколайович, який закінчив Київську державну консерваторію по класу фортепіано та електроакустичний факультет Київського політехнічного інституту. Має досвід роботи на різних студіях, зокрема на студії «Lukas film» (US San Francisco), «Мосфільм» та ін.

Вивчення досвіду європейських та американських шкіл звукорежисури, зокрема, Берлінського тонмейстер-інституту, звукооператорських відділень Ленінградського інституту театру, музики і кінематографії, ВДІКу, а також кількох університетів США і Канади сприяло роботі кафедри, дало змогу створити ексклюзивну систему навчання та підготовки фахівців, які знають основи режисури екранних мистецтв, мають тренований музичний слух, високу загальну культуру, розвинений не тільки художній, а й технічний інтелект.

Кафедра здійснює підготовку фахівців за кваліфікацією – звукорежисер за освітньо-кваліфікаційними рівнями – бакалавр, спеціаліст, магістр.

Під час навчання студенти вивчають такі дисципліни:

 • Звукорежисура
 • Сучасні музично-інформаційні технології кіно і телебачення
 • Майстерність актора
 • Основи драматургії екранних мистецтв
 • Основи режисури екранних мистецтв
 • Сучасна вокально-інструментальна музика та джаз
 • Світова історія музики.
 • Основи комп'ютерного аудіовідеомонтажу
 • Медіа технології
 • Загальна електротехніка
 • Звукотехнічне обладнання.
 • Основи аудіовідеозапису.
 • Експлуатація та ремонт звукотехнічної апаратури
 • Основи вищої математики
 • Акустика та ін.

Після закінчення університету наші випускники працюють на кіностудіях, у театрах, на телебаченні та радіо, у студіях звукозапису. Серед них:
Я. Циганова-Баринова - звукорежисер, ведуча програми новин каналу Верховної Ради України;
Р. Гемадієв – звукорежисер запису музики і фільмів у просторових системах, системний адміністратор фірми Steinberg;
Ю. Чех - звукорежисер і завідувач відділу звукозапису телекомпанії „Про ТВ”.
О. Бут – звукорежисер і режисер аудіовіео монтажу, кандидат мистецтвознавства, старший викладач кафедри звукорежисури КНУ театру кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карого, солістка ансамблю народної музики «Буття»;
О. Колесников – звукорежисер каналу СТБ, композитор, аранжувальник;
К. Пригунова - режисер та звукорежисер, композитор та музичний оформлювач фільмів, викладач КНУ театру кіно і телебачення імені І.К.Карпенка-Карого, режисер програми „Магнолія ТБ”;
В. Широков - звукорежисер, саундпродюсер дубляжного відділення каналу „Інтер”.

Науково-педагогічні працівники кафедри, художні керівники курсів, їх творчі здобутки:

Лукаш Віктор Миколайович, доцент кафедри, художній керівник декількох курсів, відомий як звукорежисер фільмів: "Розпад" (реж. М. А. Бєліков. „Золотий лев” Венеціанського фестивалю); "Повернення з орбіти" (реж. А. Сурін, Золота медаль парижського фестивалю); «Невідомий, якого знали всі ...» (реж. В. І. Луговський) , "Водоворот", "Женихи", „Братство” (реж. В. Клименко), "Мужність", 7 серій (реж. Б. І. Савченко), "Казнить не представляется возможным ..."» (реж. І. П. Шмарук), «Твоє мирне небо» (режисери І. П. Шмарук, В. Г. Горпенко), «Інше життя або повернення з того світу ...” (реж. В. М. Артеменко).

Мокрицький Андрій Павлович працює на кафедрі за сумісництвом. З 1988 працює звукорежисером в Будинку звукозапису Національної радіокомпанії України. Відомі його записи музики: ювілейний концерт Ніни Матвієнко під назвою "Золотий камінь посіємо". Авторів нагороджено Державною премією ім. Т. Г. Шевченка. Записи А.П. Мокрицького "Концерту для скрипки з оркестром" Ернеста Блоха та Бенджаміна Ліза у виконанні Елмара Олівери у 2009 році були представлені на премію Греммі.

Домбругова Наталія Михайлівна, заслужений працівник культури України, звукорежисер фільмів: "Запорожець за Дунаєм”( реж. Н. В. Засєєв-Руденко" "Ночь светла" (реж. Р. Г. Балаян), "Залізна сотня", „Владика Андрій” (реж. О.С. Янчук), "День переможених" ( реж. В. В. Ямбурський),” "Одного разу я прокинулася" (реж. М. В. Кондратьєва), та ін.

У творчому доробку Роман Людмили Іванівни понад 200 науково-популярних фільмів.

Бут Оксана Василівназахистила дисертацію кандидата мистецтвознавства на тему "Звук як компонент образної структури фільму". Працювала звукооператором у кінофільмі Ю. Іллєнка "Молитва за гетьмана Мазепу", а також звукорежисером у фільмі "Мій Гоголь" (реж. В. Яковенко), в телепроектах "Народжені в Україні" (СТБ), "Профіманія" (канал „Культура”), науково-популярних фільмах "Маестро Стефан Турчак", "Загублений рай" (реж. Т. Бебешко) та ін.

На кафедрі працюють:

Гусєв Ігор Іванович, заслужений діяч мистецтв України, доцент;

а також старші викладачі:

Дядько Ігор Леонідович, Шапошников Лев Олександрович, Шматко Ольга Євгенієвна.

При кафедрі створена лабораторія просторових систем кінематографу, набазі якої проводяться наукові дослідження з різних видів просторового кіно. Так основним дослідженням в 2005-2008 роках було вивчення ультра спрямованих джерел випромінювання звуку для просторових систем.

Науково-педагогічні працівники кафедри публікують свої статті у спеціалізованих виданнях. Серед них: стаття О. Бут «Дослідження асиміляційних процесів творення звуку, як компонента образної структури фільму.» (Науковий вісник КНУТКіТ імені І. К. Карпенка-Карого).

Лукаш В. М. та Бут О. В. брали участь у ІІІ Міжнародній науково-творчій конференції «Культурно-мистецьке середовище: творчість та технології» (2009 р.), за матеріалами якої надруковані статті: Лукаш В. М., «Аналогії в роботі оператора кіно і телебачення та звукорежисера як методичний прийом викладання курсу «звукорежисура»; Бут О. В., «Професія «звукорежисер»: технолог чи режисер звуку?».

Адреса кафедри: 01133, м. Київ, вул. Євгена Коновальця (Щорса), 18, каб. 118., тел. (044) 592-17-75

 


   
Новини в офіційному телеграм каналі:
https://t.me/knutkt

Загальний чат
для питань:

https://t.me/knutktgroup
Чат гуртожитку:
https://t.me/knutkthostelСторінка у Facebook:
facebook.com/КНУТКіТ-ім-Карпенка-Карого-180012335373643/Генеральні партнери

Компанія «Інтеко-холдінг»


© 2010 Київський національний університет театру, кіно і телебачення імені І. К. Карпенка-Карого
Розробка сайту bo-co